KALİTE STANDARTLARI

ASTM, AWWA ve ISO tarafından geliştirilen standartlar, su, evsel atık su ve kimyasal madde nakliyesi dahil olmak üzere çeşitli cam takviyeli boru uygulamalarını içerir. Bu standartların ortak noktası, tümünün performans bazlı olmasıdır. Diğer bir deyişle CTP borular için gereken performans testleri bu standartlarla belirlenir.

ASTM

Günümüzde, çeşitli cam takviyeli boru uygulamaları için kullanılan farklı ASTM Ürün Standartları vardır. ALFEBOR CTP boruları tüm ASTM standartlarını karşılayacak şekilde tasarlanır.

ASTM D 3262 Basınçsız Atık Su Borusu
ASTM D 3517 Temiz su için basınçlı boru
ASTM D 3754 Basınçlı atık su borusu

AWWA

AWWA C950, cam fiber ile güçlendirilmiş borular ile ilgili en kapsamlı ve geçerli ürün standartlarından biridir. Bu standartta, basınçlı su hattı uygulamalarında kullanılan boru ve bağlantılar için kalite kontrol ve prototip yeterlilik testlerine odaklanan kapsamlı gereksinim maddeleri yer alır.

ALFEBOR CTP borular, bu standart gereksinimlerini karşılayacak şekilde tasarlanır.
AWWA C950 Temiz su için cam elyaf takviyeli basınçlı borular
AWWA M45 Cam elyaf takviyeli boru tasarım rehberi

ISO

Bu ürün standardı, su ve atık su uygulamalarında kullanılan 50 mm ila 4000 mm CTP borular için geçerlidir. Bu standart, boru ve kollar için yeterlilik testleri ile tüm ürün testlerini içerir. ALFEBOR CTP borular bu standart gereksinimlerini karşılamaktadır.
ISO / DIS 0467.3 Atık su ve Drenaj
ISO / DIS 0639.3 Basınçlı ya da basınçsız borular için temiz su

DİĞER STANDARTLAR

BS ve DIN gibi diğer standartlaştırma kurumları da CTP borular için performans şartları yayınlamıştır. ALFEBOR, AWWA C950 ile çelişmediği sürece bu standartların gereksinimlerini de karşılamaktadır.
DIN 16869 Cam elyaf katılı polyester reçine borular ve donatılar
BS 5480 Su ve atık su uygulamaları için boru ve bağlantı elemanları

eMail İletişim Navigasyon